Wednesday, April 21, 2010

...wake him up...

smalam sms dengan shah.. dia cakap dia bz..erm xpela.. biarkan dia wat keja... tetiba dia msej plak...

shah : syg on9 x?
aida : x pun.. npa?
shah : ble2 on9 bukan youtube then dgr lagu nie...
Green Day-Wake me up when the September ends...
aida : npa ngan lagu 2?
shah : dengar je...b nyanyi unuk syg...

so pepagi nie bila aida bgn.,..aida on9 aida pn dengar la.. erm best lirik dia.... meh semua layan...

Summer has come and passed,
the innocent can never last.
Wake me up when September ends.

Like my father's come to pass,
seven years has gone so fast.
Wake me up when September ends.

Here comes the rain again,
falling from the stars.
Drenched in my pain again,
becoming who we are.
As my memory rests,
but never forgets what I lost.
Wake me up when September ends.

Summer has come and passed,
the innocent can never last.
Wake me up when September ends.

Ring out the bells again,
like we did when spring began.
Wake me up when September ends.

Here comes the rain again,
falling from the stars.
Drenched in my pain again,
becoming who we are.
As my memory rests,
but never forgets what I lost.
Wake me up when September ends.

Summer has come and passed,
the innocent can never last.
Wake me up when September ends.

Like my father's come to pass,
twenty years has gone so fast.
Wake me up when September ends.

Wake me up when September ends.
Wake me up when September ends.
Wake me up when September ends.


SILA LIKE :-)

No comments:

Post a Comment